Çocuğunuzla Eğlenceli Maskeler Yapın

Ana Sayfa > Makaleler > Bebek Ve Çocuk Gelişimi > Bebek Ve Çocuk Gelişimi Genel Yazılar
Tarih:18.07.2016 Görüntülenme:1113    
 

Çocuklar için maske yapımına örnekler:

Çocuğunuz ile kağıttan maske, kartondan maske, kağıt tabaktan maskeler yapabilir daha sonra maskeleri kullanarak bir oyun hazırlayabilirsiniz.

Aşağıda kolay maske yapımı olan;

panda maskesi, fil maskesi, kedi maskesi, tavşan maskesi ve uğur böceği maskesi örneklerini bulabilirsiniz. Sizleri eğlenceli zamanlar bekliyor.

Panda Maskesi Kağıt tabaktan maske

Malzemelerimiz: 1 adet kağıt tabak 30 cm lastik ip 1 adey yapıştırıcı, uhu Siyah karton Makas Kurşun kalem Yapılışı: Kağıt tabağınıza yapıştırmak üzere pandanın burnunu, gözleri için oval ; kulakları için yarım daireyi siyah kartondan kesin. Kartondan çıkan şekilleri; yarım daireyi kağıt tabağın üst kısımlarına , gözleri için olan ovalleri göz kısmını ve burnunu tabağın ortasına yapışıtırın.Pandanın ağızını ister boya ile ister kartondan keserek uygun yere yerleştirin, yapışıtırın.Çocuğunuzun maskesinde göz boşlukları için gerekli olan delikleri makas yardımı ile açın.Ayrıca lastik ipin geçmesi içinde tabağın iki yanına ufak delikler açın.Açtığınız deliklerden lastik ipi geçirin ve çocuğunuzun kafasına göre uzunluğunu ayarlayın.

Fil Maskesi Kağıt tabaktan maske

Malzemelerimiz: 1 adet kağıt tabakkagittan -maske 30 cm lastik ip Akrilik Boya Uhu Renkli karton Makas Kurşun kalem Yapılışı: Filinizi hangi renge boyamak istediğinize karar verin ve kağıt tabağı o renk ile boyayın. Ardından tabağı kurumaya bırakın. Filin kulaklarını ve burnu için buradaki şablonları kullanarak kurşun kalem ile kartona geçirin ve ertafından kesin.Kestiğiniz kulak parçalarını kağıt tabağın iki yanına yapıştırın, burnuda kağıt tabağın ortasına.Çocuğunuzun maskesine gözlerinin geleceği yerleri makas yardımı ile oval delikler açın. Daha sonra tabağın her iki yanına lastik ipi geçirebileceğiniz ufak delikler açın.Açtığınız deliklerden lastik ipi geçirin ve çocuğunuzun kafasına göre uzunluğunu ayarlayın.

Kedi Maskesi

Malzemelerimiz: 1 adet beyaz renk karton 1 adet pembe renk karton 3 adet kamış veya şönil Uhu Makas 30 cm lastik ip Yapılışı: Kedinin yüzü için gerekli olan şablonu ana renk kartonunuzdan çıkarın ve kesin. İkinci renk kartonunuzdan kedinin burnu için bir daire kesin ve kulaklarının içine eklemek üzere daha ufak 2 adet üçgen kesin. Maskeye çocuğunuzun gözünün geleceği yerlere makas yardımı ile iki daire açın.Maskenin üst kısmına gelecek olan iki üçgeni iç içe yapıştırdıktan sonra uhu ile uygun yere yapıştırın.Kedinin bıyıkları için şönili veya kamışı makas yardımı ile ikiye bölün ve burnun iki yanına yerleştirin.Kedinin burnunu yapıştırın.Daha sonra tabağın her iki yanına lastik ipi geçirebileceğiniz ufak delikler açın.Açtığınız deliklerden lastik ipi geçirin ve çocuğunuzun kafasına göre uzunluğunu ayarlayın.

Tavşan Maskesi

Malzemeleriz: 1 renk büyük karton 1 renkli karton Pamuk Makas Uhu Yapılışı: Maske şablonunu ana renk kartonunuza geçirerek kesin. Tavşanın kulakları için buradaki şablonu ana renk kartonunuza geçirin ve kesin.Kulakları, maskenin üst kısmına uhu ile yapışıtırn.Kulakların iç kısmını farklı bir renk karton veya boya ile renklendirin.Tavşanın kulak ve maske kısmını pamuk ile süsleyin.Maskenin göz kısımlarını makas yardımı ile açın.Daha sonra maskenin her iki yanına lastik ipi geçirebileceğiniz ufak delikler açın.Açtığınız deliklerden lastik ipi geçirin ve çocuğunuzun kafasına göre uzunluğunu ayarlayın.

Uğur Böceği Maskesi

Malzemelerimiz: 1 adet kalın karton 1 adet siyah karton Kırmızı akrilik boya 30 cm lastik ip Makas Uhu Yapılışı: Maske şablonunu kalın kartona geçirdikten sonra makas yardımı ile kesin. Maskeyi kırmızı akrilik boya ile boyayın ve kurumaya bırakın. Uğur böceğinin noktaları için siyah kartondan dairler kesin. Antenleri içinde siyah kartonu kullanın.Maskeye gözleri için makas ile delikler açın.Daireleri maskeye istediğiniz gibi yapıştırın.Antenleri de maskenin üst kısmına yerleştirin.Daha sonra maskenin her iki yanına lastik ipi geçirebileceğiniz ufak delikler açın.Açtığınız deliklerden lastik ipi geçirin ve çocuğunuzun kafasına göre uzunluğunu ayarlayın.

Ekleyen: Coop Cool
       
 
Okumuş olduğunuz yazının tüm sorumluluğu ekleyene aittir. Yazının telif hakkı yada uygunsuz içerik içerdiğini düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. 

 
 
CoopCool'un Yazılarına Yorum Bırak ツ
◕ Bu Makaleye Henüz Hiç Yorum Yapılmamış, İlk Olmak İstermisinツ
   

En Yeniler

Sitemizde Şimdilik 1257 Yazı Bulunmaktadır.


Başkalarına Güvenmek
İnsanlara Hitabede Bilmek
Coop Cool Kimdir?
ÖZGÜVEN KAZANMAK
SESSİZ FERYAD

Kategorilerimiz
özlü söz ekliyorum tamam çok özlü oldu:)))

İlginizi Çekebilecekler

Hayatın İlk Çeyreği 0-18 Yaş Gelişimi, Okul Öncesi Eğitim
Gelin Eşek Aklıyla Semerciyi Eleştirelim :)
Okul Öncesi Çocuklarda Sosyal İlişkiler
Bilgelik Öyküleri-Tilki ve Tavşan
Yaşamaya Dair Güzel Sözler
Eşler Arasında Mal Rejimi, Edinilmiş Mallara Katılma Rejimi
Yaşam Tarzını Değiştirmek
Ahilik Kültür Haftası (08-12 Ekim)
İş Planı Hazırlamaya Dair Ayrıntılı Bilgiler
Yaşlılıkta Ulaşım İndiriminden Yararlanmak İçin Gerekenler Nelerdir?